Опори для світлофорів

Опора світлофора

Опори для світлофорів – це колони, які використовуються для того, щоб встановити світлосигнальне обладнання на вулицях, магістралях. Надійні і довговічні конструкції забезпечують міцне закріплення сигнального ліхтаря, що регулює рух на проїжджій і пішохідної частини.

Як виготовляються опори для світлофорів?

Для виготовлення застосовують цільну стійку з труби, що має технологічне Лючки, що вміщає в себе кабель. Також в неї монтуються планки, в які встановлюються необхідні комплектуючі. Крім цього, в стійці є отвори, через які проходять кабелі, підключають світлофор. Монтаж пристрою відбувається на фланцях, заставні елементи яких попередньо бетонуються для кращої стійкості.

Опори для світлофорів покриті гарячим цинком, завдяки якому зберігають свої експлуатаційні якості до 25 років.

Відмінність опори для світлофорів від опори освітлення

Світлофорна стійка і опора освітлення дещо відрізняються один від одного. Світлофор можна встановити не тільки прямо, але і винести його на проїжджу частину на відстань до 6 метрів від місця, де пристрій було встановлено. Отже, опора сигнального ліхтаря вигнута або виробляється зі спеціальним виносним кронштейном. Для того щоб використовувати таку конструкцію, потрібно додатково подбати про її стійкості, оснастити чавунним склянкою для нижньої частини консолі.

Опори освітлення, в свою чергу, призначені для того, щоб забезпечити видимість двору в житловому масиві, парку, сквері, а також в будь-якому іншому місці, де необхідно штучне освітлення в темну пору діб. Висота такої конструкції становить 3-5 метрів. На верхній частині опори встановлюють кронштейн або світильник.

Виробляються в Metalogalva опори світлофорів з високоякісної сталі. Як і з світлофорними стійками, ліхтарні стовпи також обробляють гарячим цинком. Так матеріал не піддасться корозії і не утворює іржу.

На сьогоднішній день стовпи з бетону поступаються місцем металевих опор. Основним несучим елементом конструкції для світлофорів є металева опора, яка забезпечує стійкість і безпеку. Вона не піддається впливу агресивного середовища: висока або низька температура, як і підвищена вологість, не заподіють шкоди виробу. Самі металеві опори для світлофорів виробляються завдяки металевим конструкціям, які мають різний діаметр, розмір і товщину.

Підвиди опор для світлофорів

Відповідно до застосуванням колони для сигнальних ліхтарів діляться на кілька видів. Ця класифікація схоже на ту, яка розділяє підвиди дорожніх знаків, адже застосовувана область у них одна і та сама:

  • Г-подібна – використовується на дорозі, де автомобільний рух не надто швидке, сама колона досягає висоти до 6 метрів;
  • П-образна – опори світлофорів розміщені по обидва боки магістралі, з’єднуються в цільну конструкцію за допомогою ригеля;
  • Т-образні – монтується в місцях, де машини пересуваються з високою швидкістю.

Вимоги до якості опор

При виготовленні металоконструкції повинні дотримуватися стандарти ДСТУ. При виробництві необхідно контролювати кожен процес, щоб уникнути поломок або порушення роботи конструкції в майбутньому. Це потрібно для того, щоб при сильному пориві вітру або аварію, що відбулася із зіткненням автомобіля, колона могла встояти і не заподіяти ще більшої шкоди.

Опори для світлофорів повинні відповідати наступним вимогам:

  • забезпечувати безпеку в процесі експлуатації;
  • бути стійкими до дії агресивного зовнішнього середовища;
  • підлягати легкої транспортуванні і монтажу.

Кабелі, що забезпечують харчування ліхтаря, проводяться виключно під землею.

Комплектація

Для встановлення світлофорів може застосовуватися спеціалізована консоль для світлофора (вона ж колона транспортна) – суцільна стійка з труби з технологічним люком для введення кабелю, з планками для установки комплектуючих і точкою заземлення, і отворами для кабелів підключення світлофорів. Ця стійка монтується на фланці на заставної деталі. Заставні елементи для світлофорних опор бувають трубними або анкерними. В обох випадках виконується їх бетонування.

Відмінністю світлофорних стійок від опор освітлення є те, що світлофори встановлюються не тільки на прямі опори, а й з виносом над проїзною частиною до 6 метрів від місця установки. Відповідно, опора повинна бути в цьому випадку зігнутої або мати виносної кронштейн або консоль. У цьому випадку важливо забезпечити достатню стійкість конструкції при вітрових навантаженнях. Як правило, така опора з виносом виконується розбірний, для простоти монтажу. Є стійки під 1 або 2 світлофора з висотою установки до восьми метрів, без виносу і з виносом до семи метрів. Часто нижня частина консолі для світлофора оснащена чавунним склянкою, завдяки чому конструкція стає більш стійкою. У разі, якщо світлофор встановлюється без виносу, на прямий стійці, для його установки можуть використовуватися і опори освітлення.

Опори світлофорів мають покриття, нанесене методом гарячого цинкування, що забезпечує експлуатацію виробів протягом 25 років.