Громовідводи

Блискавковідводи

Незважаючи на технічний прогрес, ми все ще залежимо від природних сил, в тому числі серйозну небезпеку для життя людей і збереження будівель являє блискавка. Тому жоден промисловий або житловий об’єкт не може функціонувати без наявності в проекті блискавковідводів.

На сьогодні надійними вважаються блискавковідводи, що встановлюються окремо на певній відстані від будинку. Така конструкція практично повністю виключає зачіпання високовольтним розрядом будівлі.

Опора блискавковідводу є основною частиною конструкції, від установки якої залежить міцне кріплення всіх елементів. Вони можуть встановлюватися як самостійні конструкції, так і як складові частини опори освітлення. Основне їхнє завдання – приймати удар блискавки на себе, тим самим не дозволяючи розряду потрапляти на будівлю. Це металевий стрижень, встановлений на опору (щоглу). Висота конструкції може варіюватися в залежності від типу блискавковідводу, кількості секцій і досягати в середньому 10-40 метрів.

Всі конструкції від “Metalogalva” обов’язково покриваються захисним шаром для запобігання іржавіння – виконують цинкування. Такий метод передбачає занурення конструкцій в гарячий цинк, що забезпечує надійний захист від зовнішніх пошкоджень. Він вважається самим надійним і довговічним.

Монтаж блискавковідводів

Конструкція збирається на місці установки. Опора громовідводу може мати кілька секцій, які при установці садять один в інший методом стяжки. Блискавковідвід встановлюється на верхній секції за допомогою болтів і спеціального кріплення на опорі. Найважливіший елемент, що утримує конструкцію – фундамент. Найпопулярнішим видом закладного металевого елемента є анкерна підстава. Несуча частина кріпиться на анкер та прикручуються до верхньої частини шпильки. При установці даного виду анкера фундамент додатково армується для більшої надійності установки.

При установці обома способами необхідний виритий раніше котлован, в який шляхом бетонування і поміщається конструкція.