Опори ЛЕП

Опори ЛЕП

Якісні оцинковані опори повітряної лінії електропередачі з легкістю можна придбати у ТОВ «Metalogalva».

Продукція виготовляється за технічними кресленнями, які ми створюємо після попереднього обговорення вашого замовлення.

Кожен виріб виготовляється згідно з європейськими вимогами.

Повітряною лінією електропередачі (ЛЕП) називається конструкція для передачі й розподілу електроенергії по проводах, розташованих на відкритому повітрі й прикріплених за допомогою ізоляторів і арматури до опор або кронштейнів, стійок на будинках та інженерних спорудах (мостах, шляхопроводах і т.п.).

Розрізняють наступні типи опор, які застосовують в повітряних лініях електропередачі:

  • анкерні;
  • проміжні;
  • кутові;
  • кінцеві;
  • спеціальні.

Анкерні опори встановлюють на прямих ділянках траси для переходу ЛЕП через природні перешкоди або інженерні споруди й сприймають поздовжнє навантаження від тяжіння проводів і тросів.

Проміжні опори встановлюють на прямих ділянках траси й призначені тільки для підтримки проводів і тросів.

Кутові опори, встановлені на кутах повороту траси ЛЕП, при нормальних умовах сприймають рівнодіючу силу тяжіння проводів і тросів суміжних прольотів. При малих кутах повороту траси, коли навантаження невеликі, застосовують кутові проміжні опори. При більших кутах повороту використовують кутові анкерні опори, які мають більш жорстку конструкцію.

Кінцеві опори встановлюють на початку або наприкінці лінії й сприймають навантаження від однобічного тяжіння проводів.

В останні роки почали активно впроваджувати металеві опори, які збирають з трубчатих багатогранних елементів, виготовлених зі сталевого листа

Відповідно до вимог для забезпечення рекомендованої відстані від нижнього проводу до землі, опори можуть бути виготовлені такої довжини:

  • 9 – 13,5 м – для опор низьковольтної розподільної мережі;
  • 22 – 26 (і більше) м – для опор високовольтних повітряних ліній.

Багатогранні гнуті опори випускають із двома варіантами з’єднання секцій: телескопічним і фланцевим. При фланцевому варіанті з’єднання секції опори з’єднуються й скручуються болтами. При телескопічному варіанті – секції опори лежачи насаджуються одна на іншу й стягуються за допомогою спеціального пристосування й ручних лебідок.

Траверси опор на металевих гранених стійках бувають двох типів: багатогранні й ґратчасті. Приєднання траверс до опори виконують на болтах або шпильках, залежно від проєктного рішення. Далі монтуються пристосування для підйому монтажника на опору, які виготовляються залежно від вимог замовника.

Основні переваги металевих гнутих опор полягають в наступному:

– витрата металовиробів на стійку багатогранної опори в 9 – 20 разів менше, ніж на стійку опори ґратчастої конструкції;

– трудомісткість та час складання опор зі стійок багатогранного перетину в 7 – 8 разів нижче, ніж з болтовою ґратчастою опорою, та в 1,3 раза – в порівнянні із залізобетонною;

– зменшується маса опор ЛЕП у 2,2 раза в порівнянні із залізобетонними;

– опорна здатність стійок (траверс) опор легко може бути змінена в широких межах, як завдяки товщині листового металу, так і внаслідок конусності стволів;

– не потрібна спецтехніка для доставляння металевих гранених опор на пікет, що дозволяє скоротити час транспортування опор і, відповідно, вартість доставлення;

– зменшується смуга відчуження, що робить мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище;

– збільшується термін служби опор у порівнянні із залізобетонними опорами;

– опори на основі багатогранних сталевих опор володіють антивандальними властивостями у порівнянні із ґратчастими опорами.